Pasirinkite laiko juostą: Pasirinkti

Policijos pareigūnams bus vykdomi mokymai lažybų ir sutartų rungtynių prevencijos tema


Š. m. gegužės 12 d.  Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Mokymo centro Kauno biure vyko mokymai policijos pareigūnams lažybų ir sutartų rungtynių prevencijos tema. Pranešimą pareigūnams apie lažybų principus ir sutartas rungtynes skaitė Lošimų priežiūros tarnybos patarėja Sandra Vitkevičiūtė.


Renginio dalyviai supažindinti su lažybų organizavimo principais ir kaip lažybų pasiūlos gali būti susijusios su nešvariais susitarimais sporte, pristatyta manipuliacijų sporte problematika, sutartos rungtynės ir jų mastai Lietuvoje ir pasaulyje, apžvelgtos kovos su manipuliavimu sporte priemonės ir iššūkiai, su kuriais susiduria galimus manipuliavimo atvejus analizuojantys specialistai ir tiriantys pareigūnai, bei kuo svarbus kuo platesnis ir visapusiškesnis visų suinteresuotų institucijų bei tarnybų bendradarbiavimas. Akcentuota problematikos viešinimo, visuomenės švietimo, sportininkų edukavimo ir jų atsparumo ugdymo svarba ir koks galėtų būti pareigūno vaidmuo, siekiant apsaugoti Lietuvos sportą nuo nešvarių susitarimų, kad jis nevirstų surežisuotu vaidinimu, iš to siekiant nusikalstamai pasipelnyti.


Renginyje taip pat dalyvavo Lietuvos futbolo federacijos, lažybų stebėseną vykdančios organizacijos „Sportradar“ atstovai.


Azartinių lošimų įstatymas numato, kad asmenims draudžiama dalyvauti lažybose (įskaitant ir nuotolinio lošimo lažybas), kuriose atliekami statymai dėl lažybų įvykių, kuriuose dalyvauja jie patys arba jie patys gali turėti įtakos lažybų baigčiai; taip pat dėl įvykių, kuriuose dalyvauja jų artimieji giminaičiai ar šeimos nariai, arba šie asmenys gali turėti įtakos lažybų baigčiai.


Lažybų tarpininkas, nustatęs, kad statymą atlieka asmuo, kuriam draudžiama dalyvauti lažybose, privalo atsisakyti priimti statymą, o šiam faktui paaiškėjus vėliau, – atsisakyti išmokėti laimėjimą ir apie tai pranešti Priežiūros tarnybai. Už šių reikalavimų nesilaikymą asmenys atsako Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso nustatyta tvarka.


Nuo 2017 m. sausio 1 d., Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182¹ straipsnis nustato baudžiamąją atsakomybę už manipuliavimą profesionalių sporto varžybų eiga arba rezultatais bei numato sankcijas, iš kurių griežčiausia – laisvės atėmimo iki  ketverių metų bausmė.


Priežiūros tarnyba aktyviai dalyvauja įgyvendinant manipuliacijų sporte ir lažybose prevenciją Lietuvoje, o visuomenės švietimas yra vienas iš ypač svarbių visuomenės švietimo ir sąmoningumo ugdymo būdų.


 


Priežiūros tarnyba taip pat vykdo manipuliavimo aukšto meistriškumo sporto varžybomis stebėsenos ir kontrolės veiksmus, bendradarbiaujant su įvairiomis šalimis,  suinteresuotais efektyvia kova, siekiant užkirsti kelią manipuliavimui aukšto meistriškumo sporto varžybomis.

Daugiau apie Sporto lažybų naujienos