Pasirinkite laiko juostą:
Pasirinkti

Seimas svarstys uždrausti nepilnamečiams dalyvauti loterijose


Seimas svarstys siūlymą pakelti amžiaus kartelę asmenims, įsigyjantiems loterijos bilietus. Pristatydamas Loterijų įstatymo 28 straipsnio pataisą (projektas Nr. XIVP-1742), vienas iniciatyvos autorių – Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas sakė: „Lietuva yra vienintelė Europos Sąjungos šalis, kuri neriboja asmenų dalyvavimo loterijose ir bet kokio amžiaus žmogus, net ir vaikai, nepilnamečiai gali dalyvauti loterijose. Puikiai žinome, kad loterijų pobūdis palaipsniui keičiasi ir vis didesnę dalį užima dideliu azartiškumu pasižyminčios internetinės momentinės loterijos, todėl šiuo įstatymo projektu yra siūloma nustatyti, kad azartiniai lošimai, šiuo atveju būtų prieinami tik pilnamečiams nuo 18 metų.“


Įstatyme numatoma įtvirtinti, kad loterijos organizatorius ir loterijos bilietų platintojai iš perkančio loterijos bilietus asmens privalėtų reikalauti pateikti asmens amžių liudijantį dokumentą tuo atveju, kai yra abejonių, kad asmuo yra jaunesnis negu 18 metų. Jeigu toks asmuo nepateiktų jo amžių liudijančio dokumento, loterijos organizatorius ir loterijos bilietų platintojai privalėtų atsisakyti parduoti jam loterijos bilietus.


Šiuo metu galiojančiame įstatyme reglamentuota, kad Lietuvos Respublikoje draudžiama išmokėti laimėjimus asmenims, jaunesniems kaip 16 metų.


Loterijų įstatymo pataisoms po pateikimo pritarė 91 Seimo narys, prieš balsavo 7, susilaikė 17 parlamentarų. Pagrindiniu svarstyti šį klausimą paskirtas Biudžeto ir finansų komitetas. Seimo posėdyje šį klausimą numatoma svarstyti birželio 21 d.


Siūloma, kad naujas reglamentavimas įsigaliotų 2023 m. sausio 1 d. Laimėjimai, pagal iki šio įstatymo įsigaliojimo dienos įsigytus loterijos bilietus, jaunesniems nei 18 metų, bet vyresniems nei 16 metų amžiaus asmenims būtų išmokami iki 2023 m. sausio 31 d.

Daugiau apie Loterijos