Pasirinkite laiko juostą:
Pasirinkti

Investavimas į kriptovaliutas

Atsakyti
Sekti temą
Lietuvos bankas vėl kalba apie skaitmeninės monetos išleidimą

Lietuvos bankas, siekdamas išbandyti virtualiųjų valiutų (kriptovaliutų) technologiją, šiemet pirmasis pasaulyje ketina išleisti skaitmeninę numizmatinę monetą „LBCoin“, sako Marius Jurgilas, Lietuvos banko valdybos narys.

„Tai nebus kriptovaliuta, tai bus numizmatinė skaitmeninė moneta. Tai proginė moneta, kurios išleidžiamas kiekis bus ribotas. Jos teisiškai bus atsiskaitymo priemone, kaip ir bet kokios kitos Lietuvos banko išleidžiamos proginės monetos, tačiau jomis niekas neatsiskaito, nes jų rinkos vertė yra didesnė“, – BNS penktadienį sakė p. Jurgilas.

„Mes norime, kad būtų žaidybinio elemento. Norime pagyvinti numizmatiką, kuri yra mirštanti tematika. Turbūt nelabai didelė dalis jaunimo domisi kolekcionavimu, bet tai yra tai, ką daro centriniai bankai ir mes galvojame, kaip mums išlikti šioje besikeičiančioje erdvėje“, – pridūrė jis.

Anot p. Jurgilo, pastaruoju metu vis daugiau centrinių bankų imasi projektų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis.

„Jei prieš porą metų apie centrinių bankų virtualiąsias valiutas nebuvo diskutuojama, dabar apklausos rodo, kad 70% centrinių bankų dirba su šia technologija. Trečdalis jų sako, kad tai įvyks, bet neaišku, kada“, – fintech sektoriaus apžvalgos renginyje penktadienį sakė p. Jurgilas.

„Jūs jau žinote, kad „LBCoin“ projektu Lietuvos bankas išbando kriptovaliutų technologiją. Tai įvyks jau šiemet“, – tvirtino Lietuvos banko atstovas.Plačiau: vz.lt/finansai-apskaita/...-isleidima#ixzz5eVxlmQ8c
Registravosi: 2011/03/27 Žinučių: 6619 Padėkų: 1 Tel.: LT
Cituoti
0
Kriptovaliutų biržos įkūrėjo mirtis įšaldė vartotojų pinigus

Maždaug 180 mln. Kanados dolerių (120 mln. Eur) buvo įšaldyta Kanados kriptovaliutų biržos „Quadriga“ vartotojų sąskaitose po to, kai mirė biržos įkūrėjas.

Problema gana elementari – netikėtai miręs 30 m. Geraldas Cottenas buvo vienintelis, kuris žinojo slaptažodį, kaip prieiti prie biržos vartotojų turimų kriptovaliutų.

Apie p. Cotteno mirtį paskelbta sausio 14 d., kai jis mirė nuo žarnyno uždegiminės ligos komplikacijų savanoriaudamas vaikų namuose Indijoje.

Likusiems „Quadriga“ atstovams, negalintiems prieiti prie biržos vartotojų duomenų, neliko nieko kito, kaip tik praėjusią savaitę kreiptis į Naujosios Škotijos aukščiausiąjį teismą su paraiška dėl bendrovės apsaugos nuo kreditorių.

363.000 registruotų vartotojų turėjusioje „Quadriga“ biržoje buvo galima prekiauti bitkoinais, litekoinais ir eteriais.

Skaičiuojama, kad įkūrėjo mirtis tiesiogiai palietė maždaug 115.000 vartotojų, turėjusių 180 mln. Kanados dolerių vertės kriptovaliutos.

Iš viso „Quadriga“ biržos nariai turėjo 250 mln. Kanados dolerių vertės kriptovaliutų, nurodo CNBC.

Nė vienas kitas „Quadriga“ atstovas nežinojo priėjimo prie biržos vartotojų duomenų slaptažodžio ir atkūrimo kodo, o kur nors užrašytų jų taip pat nepavyko rasti.Plačiau: vz.lt/rinkos/2019/02/05/...ju-pinigus#ixzz5ehHrUUfD
Registravosi: 2011/03/27 Žinučių: 6619 Padėkų: 1 Tel.: LT
Cituoti
3
Gal kažkas esate mokėje mokesčius tradinant kriptovaliuta? Ir galėtu papasakoti plačiau kaip viskas vyksta?
Registravosi: 2019/02/08 Žinučių: 50 Tel.: LT
Cituoti
0
mmm1 rašė: Gal kažkas esate mokėje mokesčius tradinant kriptovaliuta? Ir galėtu papasakoti plačiau kaip viskas vyksta?
Realiai tik tiek logikos tame, kad mokėt nuo to "ką išėmei praeitais metais" atimt "kiek įnešei tai valiutai pirkti" ir nuo pelno 15%.
Registravosi: 2011/03/27 Žinučių: 6619 Padėkų: 1 Tel.: LT
Cituoti
0
unik rašė: Realiai tik tiek logikos tame, kad mokėt nuo to "ką išėmei praeitais metais" atimt "kiek įnešei tai valiutai pirkti" ir nuo pelno 15%.
Todel ypac jav populiaru pakilus rursui ne parduot, o imt paskola, tada no gain tax...pakrito, atpirkai ir grazinai skola, o gain kisenej...
Registravosi: 2019/06/29 Žinučių: 132
Cituoti
0
Buvo po 3 gabalus ane? 😄

Parduodamas turtas: 220 vnt.elektroninės valiutos kasimo įrenginių komplektų ("Avilių"). Vieno įrenginių komplekto kaina 400 Eur.
evarzytynes.lt/evs/pages...OpIG7RjqOEXJLSsALvaJMeh8
Registravosi: 2017/07/25 Žinučių: 114 Tel.: LT
Cituoti
1
Egida7 rašė: Buvo po 3 gabalus ane? 😄

Parduodamas turtas: 220 vnt.elektroninės valiutos kasimo įrenginių komplektų ("Avilių"). Vieno įrenginių komplekto kaina 400 Eur.
evarzytynes.lt/evs/pages...OpIG7RjqOEXJLSsALvaJMeh8
Bet cia trbt visus is karto parduoda, nes viena tai paimciau uz 400
Registravosi: 2015/08/31 Žinučių: 348 Padėkų: 53 Tel.: LT
Cituoti
0
palaima rašė: Bet cia trbt visus is karto parduoda, nes viena tai paimciau uz 400
Reikia 220 zmoniu po 400 susimest, du jau yra 😁
Registravosi: 2019/06/29 Žinučių: 132
Cituoti
2
Egida7 rašė: Buvo po 3 gabalus ane? 😄

Parduodamas turtas: 220 vnt.elektroninės valiutos kasimo įrenginių komplektų ("Avilių"). Vieno įrenginių komplekto kaina 400 Eur.
evarzytynes.lt/evs/pages...OpIG7RjqOEXJLSsALvaJMeh8
Per tūkstantį vaizdo plokščių, iš viso 220 vadinamųjų kriptovaliutų kasimo „avilių“, ieško naujo savininko – antstoliai skelbia varžytines bendrovės „Ramigna“ turtui. Kriptovaliutų kasimo „fermą“ valdančią bendrovę Lietuvoje anksčiau kūrė verslininkai Paulius Aršauskas ir Arminas Gužauskas, tačiau dabar joje šeimininkauja ir skolas bando atgauti plastiko perdirbėja, bendrovė „Plasta“. Jos vadovas Vytas Poderis teigia, kad kreipėsi į prokuratūrą dėl sukčiavimo. Portale evarzytines.lt paskelbtos pirmosios 220 vnt. elektroninės valiutos kasimo įrenginių komplektų („avilių“) varžytinės – iki jų pabaigos lieka 28 dienos. Vieno „avilio“ kaina – 400 eurų. Tačiau parduodamas visas turtas kartu, ir pradinė kaina, kurią turėtų pakloti pirkėjai – 70400 eurų.

Registravosi: 2017/07/25 Žinučių: 114 Tel.: LT
Cituoti
4
Aršausko verslas apgavo šimtus lietuvių: gali grėsti dienos belangėje

Tūkstančiais ir šimtais tūkstančių eurų taškęsis kriptovaliutų milijonierius Paulius Aršauskas, panašu, priėjo liepto galą – didžiausia šalyje virtualių pinigų kasimo ferma dėl skolų atsidūrė varžytinėse. Pats kriptomilijonierius kaltinamas apgavęs šimtus į jo verslą investavusių tautiečių ir iššvaistęs jų suneštus pinigus.

tv3.lt/naujiena/lietuva/...-gresti-dienos-belangeje
Registravosi: 2017/07/25 Žinučių: 114 Tel.: LT
Cituoti
7
Kriptovaliutų prekeiviui akis išdurti grasinusiems reketininkams – skirtingos bausmės

Skaitykite daugiau: delfi.lt/news/daily/crim...os-bausmes.d?id=82811877
Registravosi: 2011/03/27 Žinučių: 6619 Padėkų: 1 Tel.: LT
Cituoti
0
Man tik vienas klausimas - o jei tai tik apyvarta ir jis neturėjo pelno? PVM'as į orą visiškai tuomet.


Kriptovaliutų platintojas iš Šiaulių susimokėjo 75.000 Eur mokesčių

Šiaulietis, užsiimantis virtualių valiutų platinimu, į biudžetą sumokėjo 75.000 Eur mokesčių, iš jų – 60.000 Eur pridėtinės vertės mokesčio (PVM). Tai asmuo padarė po VMI stebėsenos, po kurios mokesčių administratorius šiaulietį įpareigojo deramai įteisinti savo veiklą ir patikslinti savo pajamų deklaracijas.

Taip pat nustatytas gyventojas, nedeklaravęs 180.000 Eur virtualios valiutos pardavimo pajamų. Jis papildomai deklaravo 10.000 Eur GPM.

VMI nurodo, kad per dešimt šių metų mėnesių užbaigti 234 stebėsenos atvejai, po kurių 53 asmenys, užsiimantys virtualių valiutų platinimu bei priimantys atsiskaitymus už prekes, paslaugas virtualiomis valiutomis, papildomai deklaravo 175.000 Eur, įskaitant ir šiauliečio sumokėtus mokesčius.

Be stebėsenos, VMI atlieka mokesčių mokėtojų, kurie užsiima virtualių valiutų platinimu (pardavimu, pirkimu) bei priima atsiskaitymus už prekes, paslaugas virtualiomis valiutomis, analizę ir vykdo kontrolės veiksmus. Šiemet vertinamas 350 asmenų, užsiimančių virtualių valiutų platinimu, rizikingumas.

„VMI glaudžiai bendradarbiauja su kitų ES valstybių narių mokesčių administratoriais ir dalinasi patirtimi bei informacija, susijusia su kriptovaliutomis. Vis didesnis dėmesys kreipiamas į sparčiai besivystančias veiklas, susijusias su virtualiomis valiutomis: prekyba, „kasimu“, pirminiu „žetonų“ platinimu (ICO)“, – sako Rolandas Puncevičius, VMI prie FM Kontrolės departamento atstovas.

Jo teigimu, analizuojama, vertinama virtualių valiutų „kasimo“ paslaugas teikiančių, investuotojus ICO pagalba pritraukiančių įmonių veikla. Todėl asmenims, įvykdžiusiems ICO, virtualių valiutų platinimus, rekomenduojama tinkamai vykdyti mokestines pareigas, nelaukiant stebėsenos ar tuo labiau kontrolės veiksmų.

Pasitaiko ir kitų pažeidimų
Atliekant mokesčių mokėtojų, kurie platina virtualias valiutas bei priima atsiskaitymus už prekes, paslaugas virtualiomis valiutomis, stebėseną dažnai nustatoma ir kitokių pažeidimų.

Minėtas šiaulietis buvo įregistravęs kino filmų, vaizdo filmų ir televizijos programų rengėjų veiklą, nors individuali virtualiųjų valiutų pirkimo-pardavimo bei gamybos (kasimo) veikla priskiriama kitai, niekur kitur nepriskirtai, verslui būdingų paslaugų veiklai. Jis nedeklaravo individualios veiklos pajamų, virtualios valiutos bei nekilnojamojo turto pardavimų. Gyventojas geranoriškai bendravo ir bendradarbiavo, pateikė visus prašomus dokumentus už penkerius praėjusius metus. Paaiškėjo, kad iš vykdytos ekonominės veiklos per paskutinius 12 mėnesių jo gautos pajamos viršijo 45.000 Eur, t. y. tokiu atveju privalėjo registruotis PVM mokėtoju, skaičiuoti ir mokėti į biudžetą PVM.

Gyventojas pripažino, kad apie šias teisės aktų nuostatas nežinojęs. Jis patikslino už 2017 metus ir pateikė už 2018 metus pajamų deklaracijas. Už 2016-2018 metų laikotarpį užpildė PVM mokėtoju neįregistruoto asmens mokėtino PVM apyskaitą ir į biudžetą sumokėjo 75.000 Eur: apie 60.000 Eur PVM, apie 7.000 GPM ir delspinigių.Plačiau: vz.lt/finansai-apskaita/...r-mokesciu#ixzz66y9spGLh
Registravosi: 2011/03/27 Žinučių: 6619 Padėkų: 1 Tel.: LT
Cituoti
0
Pelnas jiems nerupi. O dar formule PVM skaiciavimo tokia, kad... zinau, nes ka tik pats su tuo susiduriau. Kai sumas suzinojau tai zeme is po koju isslydo.
Registravosi: 2015/07/14 Žinučių: 123 Tel.: LT
Cituoti
0
aazuolas rašė: Pelnas jiems nerupi. O dar formule PVM skaiciavimo tokia, kad... zinau, nes ka tik pats su tuo susiduriau. Kai sumas suzinojau tai zeme is po koju isslydo.
Realiai tik PVM'ą susirinkt nori, nesvarbu, kad jei ir nebūtų pelno? :/
Registravosi: 2011/03/27 Žinučių: 6619 Padėkų: 1 Tel.: LT
Cituoti
0
unik rašė: Realiai tik PVM'ą susirinkt nori, nesvarbu, kad jei ir nebūtų pelno? :/
Pagal mano veikla ir apskaitos principa jiems jokio skirtumo jiems. Jei tu parduotum kazka, nors ir i minusa, bet virsytum ta 45K riba nebunant PVM moketoju - vis tiek mokesi PVM. Sakau turejau daug islaidu kur mokejau teikdamas paslaugas - kuras, viesbuciai ir taip toliau. Sako neidomu. Turi buti registruotas PVM moketoju. O dabar praktiskai viska, ka saziningai uzdirbau ir nuo ko jau sumokejau visus GPM ir taip toliau - viska atiduosiu PVM pavidalu. isvada, kad daug dirbti ir virsyti 45K pajamu riba man neapsimokejo. Nes viska, kas ejo virs - viska pasiima valstybe.
Aisku, pats kaltas, kad sito nezinojau. Bet kaip ir jiems pasakiau - kad jusu visus mokescius suprasti, zmogus turi buti vyr finansininku. O ir pranese man apie visa tai tik pries savaite, pagal pajamu deklaracijos duomenis. O deklaracija juk uzpildyta balandi. Gal dar buciau spejes bent kazka pasidaryti. Zodziu esu labai piktas ant valstybes 😁
Registravosi: 2015/07/14 Žinučių: 123 Tel.: LT
Cituoti
5

Naujausi įrašai